Uhuhu... czas na Prezi

Kategoria:

Wakacje dawno za nami, a na blogu nic nowego się nie pojawiło...  poprzez zawirowania w edukacji jakoś brak mi motywacji do robienia czegokolwiek. 

Ale co tam ;)... chcę Wam pokazać prezentację jaką zrobiłam jeszcze przed wakacjami w programie Prezi. 

Z Prezi zetknęłam się już jakiś czas temu. Na początku nie byłam przekonana do tego programu. Wszystko co nowe z reguły od razu nie przypada mi do gustu - tak było i w tym przypadku. Po paru godzinach pracy z nim mogę spokojnie stwierdzić, że było warto poświęcić swój czas na jego naukę. Prezentacje wyglądają naprawdę fajnie i profesjonalnie. Wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do power pointa - schematy jego zna się już właściwie na pamięć. Prezi daje nową jakość i świeżość.  Oczywiście, żeby nasze prezentacje wyglądały świetnie, trzeba poświęcić im trochę czasu - jak ktoś chce w jeden dzień zrobić profesjonalną prezentacje to niech nie liczy na to, że mu się to uda. Dopracowanie szczegółów wymaga czasu. Ja osobiście jestem detalistką i wszystko u mnie musi "chodzić jak w szwajcarskim zegarku".

W Prezi zrobiłam już parę prezentacji - pokazuję jedną póki co ;)... o Igrzyskach Olimpijskich. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu prezentacja przykuła uwagę gimnazjalistów. Mam nadzieję, że przynajmniej przez jakiś czas, zostanie im coś w głowie z historii sportu ;]... a co fajne... chcą kolejnych takich lekcji :)

Ja jednak szalonym nauczycielm jestem... robię kolejną - tym razem o "Sporcie w XXI wieku".