"Płaskie" strony czy może kafelki?

Kategoria:

Strony internetowe niczym moda szybko zmieniają swoje oblicza i dzieje się to czy tego chcemy czy nie. Coś co jeszcze 6 lat temu było modne w projektowaniu witryn, teraz wydaje się już zupełnie archaiczne. 

Od jakiegoś czasu bardzo trendy stały się "płaskie" strony. Co to oznacza? Najprościej rzecz ujmująć zero grafiki 3D. Wszystko minimalistyczne, ale z gustem. Jedno ogromne zdjęcie na całą szerokość strony, różne elementy wjeżdżające czy pojawiające się "cichaczem", to kierunek w jakim poruszają się obecnie projektanci. 

Strony portalowe przeszły niedawno ogromną rewolucje. Onet, WP czy BBC aż biją po oczach "kafelkami" ze zdjęć. Czasami można dostać aż oczopląsu. Przy nich Yahoo! wydaje się jak z innej epoki. 

 Pewnie za kolejne 2/3 lata znowu czeka nas mała rewolucja w modzie panującej w sieci. W jakim kierunku to wszystko będzie zmierzać czas pokaże, we wróżkę osobiście bawić się nie będę ;]

Z całą pewnością pożegnamy już Flash'a. Chyba że odrodzi się on niczym feniks z popiołów, ale jakoś jest to wielce wątpliwe. Jeżeli macie swoją stronę na której wykorzystywana jest grafika flash to radzę ją czym prędzej zmienić.