Uhuhu... czas na Prezi

Kategoria:

Wakacje dawno za nami, a na blogu nic nowego się nie pojawiło...  poprzez zawirowania w edukacji jakoś brak mi motywacji do robienia czegokolwiek. 

Ale co tam ;)... chcę Wam pokazać prezentację jaką zrobiłam jeszcze przed wakacjami w programie Prezi. 

Z Prezi zetknęłam się już jakiś czas temu. Na początku nie byłam przekonana do tego programu. Wszystko co nowe z reguły od razu nie przypada mi do gustu - tak było i w tym przypadku. Po paru godzinach pracy z nim mogę spokojnie stwierdzić, że było warto poświęcić swój czas na jego naukę.

Czytaj więcej...

Praca, praca... ProShow Gold

Kategoria:

Lekki przestój na blogu. Niestety brak czasu daje się we znaki. W okresie wakacyjnym powinnam nadrobić zaległości ;) Póki co tworzę prezentację do pracy. Polecam program "ProShow Gold". Jak to niestety z takimi programami bywa jest on płatny - za wersję gold trzeba zapłacić 70$, co przy wersji Producer (chyba coś koło 250$) jest wydatkiem do przełknięcia. 

Czy warto wydajć te 270zł? Odpowiedź prosta - warto. Są oczywiście w internecie darmowe programy do prezentacji multimedialnych - szału jednak nie ma, jeżeli chodzi o efekty, wyświetlanie się zdjęć, przejścia itd. 

Czytaj więcej...

Zmiany zmiany zmiany

Kategoria:

Ktoś kto nie jest tutaj pierwszy raz z pewnością zauważył, że sporo na stronie się zmieniło. Na pierwszy rzut oka widać oczywiście zupełnie nową grafikę :] Lekko zmieniona konstrukcja witryny dostosowana jest do najnowszych trendów.

Silnik pozostał ten sam - joomla. 

3 dni temu pojawiła się najnowsza wersja tego cmsa - 3.5. Wczoraj zabawiłam się w aktualizację witryn, którymi administruję. Przebiegła ona właściwie bez najmniejszych problemów. Aktualizacja z 3.4.8 do 3.5 zapewne jest bezpieczniejsza niż, np. z 2.5. Mniejsza szansa na jakieś ewentualne błędy. Na razie testuję nową joomle.

Czytaj więcej...